Categories

Hay Day – Çiftlik Yardımcıları: Rose ve Ernest | Hay Day – Türkçe

Çiftlik yardımcılarının evi madenin üstünde, yamacın tepesindedir. Oyuncular, çiftlikleri 33. seviye olduğunda Rose ve Ernest karakterlerini açabilirler. Bu karakterleri açtıktan sonra ilk işe aldığınızda hizmetlerinden 7 gün ücretsiz yararlanırsınız.

Çiftlik yardımcıları, hizmetleri karşılığında elmas alırlar:

3 günlük hizmet için 15 elmas7 günlük hizmet için 30 elmas14 günlük hizmet için 55 elmas

Hizmet süreleri dolduğunda yardımcının evinin üzerinde sarı bir bayrak ve “%” simgesi görünür. Bu işaret, özel bir indirimle onları tekrar işe alabileceğinizi belirtir.

Oyuncular ayrıca Rose’u işe almak için “Rose’u Ücretsiz Çalıştır”, Ernest’i işe almak için “Ernest’i Ücretsiz Çalıştır” güçlendiricilerini kullanabilir. Hizmet süresi, güçlendiricinin yıldız sayısına bağlı olarak 6 ile 72 saat arası değişir.

Rose

Rose bir hayvan bakıcısıdır, hayvanlarınızı beslemek için yem yapar, onların tok olduğundan emin olur ve sizin için hayvanların ürünlerini toplar. Kendi deposunun sınırına bağlı olarak istediğiniz sayıya kadar yumurta, süt, yün, pastırma ve keçi sütü toplayabilir.

İstediğiniz ürünlerin üretilmesi için sürekli çalışır. Rose, hayvanları beslemek için ihtiyacı olan ekinler bitmediği sürece kotanızı doldurana kadar çalışmaya memnuniyetle devam eder.

Rose’un sol üst köşede 3 ayrı seçenek sunan bir “Ayarlar” düğmesi vardır.

Tüm hayvanları besle, ekstra yemi sakla.Ekstra yemi sakla. Tüm hayvanları beslemez. Ekstra yem yok. Yalnızca ihtiyaç olduğunda yem üretir.

Özellikle derbide hayvanlarla ilgili görevleri yapıyorsanız ihtiyacınıza uygun seçeneği kullandığınızdan emin olun. Rose’un yaptıkları derbi görevine sayılmaz.

Ernest

Ernest, süt ürünleriyle ve şeker fabrikasıyla ilgilenir. Süt ürünlerinden ve şeker fabrikasından istediğiniz ürünü üretebilir. Bunlara krema, tereyağı, peynir, keçi peyniri, esmer şeker, beyaz şeker ve şerbet dahildir.

Aynı Rose gibi, Ernest de istediğiniz ürünleri üretmek için sürekli çalışır ve yalnızca kotayı doldurduğunda veya süt/şeker bittiğinde durur. Ernest’in yaptıkları derbi görevlerine sayılmaz.

Sıra ve Depo

Rose ve Ernest’in topladığı ürünler ağıl yerine kendi depolarında saklanır. Oyuncunun seviyesi arttıkça yardımcıların iş sırası ve depo kapasitesi artar. Rose’un topladığı hayvan yemlerinin ağılda veya kendi deposunda yer kaplamadığını unutmayın. Oyuncular, yardımcılarının deposunda bulunan bir ürünü kullandığında önce yardımcının deposundaki, ardından oyuncunun deposundaki ürünler kullanılır.

Bonus

Çiftlik yardımcıları ürün topladıkça size deneyim kazandırır. Zaman zaman yardımcıların evlerinin sol köşesinde, bayrak direğinin yanında rastgele aletler bulabilirsiniz!

Çiftlik Yardımcıları