Categories

Hay Day – Vadideki Para Birimleri | Hay Day – Türkçe

Jetonlar

Vadideki istekleri tamamladığınızda, hayvanları barınağa teslim ettiğinizde ve bozulmuş kamyonları onardığınızda jeton kazanırsınız. Üç renk jeton vardır: Kırmızı, mavi ve yeşil jetonlar.

Jetonlarınızı dikkatli kullanmalısınız. Jeton cüzdanınızı maksimum kapasitesine kadar doldurduğunuzda, jeton kazanmaya devam etmeden önce Vadi dükkanlarında jetonlarınızı kullanarak yer açmanız gerekir.

Jetonları bir sonraki vadi sezonuna aktarma

Kumbara, kullanmadığınız jetonları bir sonraki vadi sezonuna aktarmanızı sağlar. Ancak aktarabileceğiniz jeton miktarı, kumbaranızın kapasitesine bağlıdır. Kumbaranız maksimum kapasitesine ulaşırsa geriye kalan kullanılmamış jetonlarınız bir sonraki Vadi Sezonunun açılışından önce sıfırlanacaktır.

Tavuklar

Tavuklar, vadi haritasındaki herkes için vadi dükkanının ikinci sekmesinin açılmasını sağlayan ortak bir kaynaktır. Sizin ve vadideki diğer oyuncuların topladığı tavuk sayısı Vadi dükkanı ekranında gösterilir.

Tavukların bulunabileceği yerler:

Günlük görevler: Tavuk kaybolmadan hemen harekete geçmelisiniz!Grup sipariş istekleri: İsteği diğer oyuncularla birlikte tamamlamanız gerekir.Yoldaki duraklar: Kamyonunuz tavuğu almak için kısa bir süre duraklar.