Categories

Hay Day – Düzenleme modu | Hay Day – Türkçe

Düzenleme modu, oyuncular çiftlik seviyesi 25’e ulaştıktan sonra kullanılabilir ve Arkadaşlar Çubuğunun üstünde bulunur. Kasaba için aynı özellik çiftlik seviyesi 34’ten sonra açılır ve aynı şekilde çalışır.

Oyuncuların en başta iki (2) çiftlik/kasaba bölmesi vardır, etkin tasarım yeşil onay simgesiyle gösterilir. Elmas karşılığı ek tasarım bölmeleri alınabilir, ancak çiftlik ve kasaba tasarım bölmelerinin ayrı satın alınması gerektiğini unutmayın.

Düzenleme modu ipuçları

İşte düzenleme modunu daha kolay ve eğlenceli bir hale getirecek birkaç basit ipucu:

Birden fazla öğeyi düzenlemek için: öğelerden birini yerleştirdikten sonra, fırça simgesiyle aynı öğeyi “boyayabilirsiniz”, böylece aynı tür öğeler güzelce yan yana yerleştirilir.Tek seferde tüm öğeleri depolamak için: depo simgesini seçin (içe doğru işaret eden kutu) ve menüden depolamak istediğiniz türlere dokunun. Öğeleri teker teker depolamak için: silme modunu AÇIK olarak ayarlayıp depolamak istediğiniz öğelere dokunun.

Menüde dört (4) farklı depolama seçeneği vardır:

Tüm tarla ve yetiştirme ortamlarıTüm üretim makineleriTüm ağaçlar ve çalılarTüm dekorasyonlar

Tasarımı kaydetme: Düzenlediğiniz tasarımı henüz kullanılmaya hazır olmasa bile kaydedebilir ve düzenlemeye daha sonra devam edebilirsiniz. Tasarımı kaydetmek kolaydır. Sol alttaki büyük onay simgesine dokunun, değişikliklerinizi kaydetmek isteyip istemediğinizi soran bir onay kutusu görürsünüz.

Tasarımı düzenlediğiniz sırada bağlantınız kesilirse tasarımınız otomatik olarak kaydedilir. Oyunu tekrar açtığınızda, en son üzerinde çalıştığınız tasarıma devam etme veya tasarımı silme seçeneği sunulur.

Tasarımımı etkinleştiremiyorum! Tasarımı etkinleştirmek için tüm gerekli öğelerin çiftliğinize yerleştirilmiş olması gerekir. Gerekli öğeler arasında binalar, makineler, ağaçlar, tarlalar, çalılar, evcil hayvan ve hayvan yetiştirme ortamları vardır. Tüm gerekli öğeleri yerleştirdikten sonra kırmızı ünlem işareti kaybolur ve “etkin olarak belirle” seçeneğiyle yeni tasarımı kullanabilirsiniz.

Düzenleme modu