Categories

King of Avalon:[iOS] Ödeme geçmişimi görmek istiyorum – [Turkish]

Eğer satın alım siparişini alamadıysanız istediğiniz zaman ödeme geçmişinizi kontrol edebilirsiniz.

iTunes iTunes yüklü bilgisayarınızda,iTunes’u açıp ödeme geçmişine tıklayarak geçmişte yaptığınız ödemelerin kayıtlarını bulmak mümkündür. Bir pencere açılıp size Apple kullanıcı hesap ve şifreniz sorulacaktır. Ayrıca aşağıdaki adımları takip ederek deiTunes Store’dan yapmış olduğunuz ödemelerin listesi bulunabilir.
1)iTunes’u açın

iTunes penceresinin sol kısmında bulunaniTunes Store’a tıklayın. Eğer giriş yapmadıysanız oturum aç’a tıklayarak Apple kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

2) Hesabı Görüntüle iTunes Store açıldıktan sonra kullanıcı hesabınızın üstüne tıklayın, şifrenizi girin ve Hesabı Görüntüle’yi tıklayın.

3) Bütün Ödemeleri Göster Hesap Bilgileri adlı pencereden, Ödeme Geçmişi-Hepsini Göster’i tıklayın.
Öneri: Ödeme Geçmişi, Apple ID ile yapılmış ödemeleri gösterir. Son yaptığınız ödemeler listenin başında bulunur. Önce yaptığınız ödemelerle ilgili detay bilgi için sipariş tarihinin sol tarafını tıklayın. Sipariş Numarası işlem tarihinin hemen altında (resimde gösterildiği gibi) bulunur.
İşlem tarihindeki zaman 12 saatlik zaman formatı ile belirlenir ve saatin hemen yanında AM veya PM işareti yer alır ancak e-postanıza gelen faturada bu işaretler bulunmayabilir.

Not: Kredi kartınız ile ödeme gerçekleştirildiğinde emailize bir fatura gönderilir. Faturanızda Siprariş Numarası da yer alır.