Categories

Hay Day – Balık Tutma Bölgesi Hakkında | Hay Day – Türkçe

Balık tutma gölü 27. seviye çiftlikte açılır, gölü açmak için çiftlikteki balıkçı teknesini onarmalısınız. Balıkçı teknesini onarmanın maliyeti 35.000 altındır. Tekne onarıldığında, tekneye dokunup balık tutma alanına gidebilirsiniz.

Balık tutma alanına ilk defa gittiğinizde Angus isimli oyuncu olmayan bir karakter (Angus amcanız) sizi karşılar ve balık tutma eğitimi verir. Ağ Üreticisi ve Ördek Salonu açıldığında Angus tekrar karşınıza çıkar ve bu binaları size tanıtır. Angus ayrıca ona ne zaman ihtiyacınız olursa size yardım eder, eğitimi tekrar görmek için ona dokunmanız yeterlidir.

Balık Tutma

Oyunda balık tutmak oldukça kolay ve eğlencelidir! Ama farklı balık avlama bölgelerine gidip nadir balıkları yakalamaya çalıştığınızda zorlaşır.

Başlamak için açık bir balık tutma bölgesi bulun, dokunun ve yem atın. Yemi sürükleyin ve suya bırakın. Yemi balık avlama bölgesinde yavaşça hareket ettirerek bir balığı çekmeye çalışın. Balık yemi yuttuğunda havuzun ortasında bir çember belirir ve kapanmaya başlar. Çizgiyi, balığın yüzdüğü doğrultunun zıt yönüne götürerek oltaya gelmiş olan balığı dairenin içinde tutmanız gerek.

Çember kapanana kadar balığı çemberin içinde tutmayı başarabilirseniz balığı yakalarsınız ve balıkçılık defterinize kaydedilir. Kaçırdıklarınız için endişelenmeyin, yenisini bulana kadar tekrar deneyebilirsiniz. Balık kaçmayı başarırsa yemi kaybetmezsiniz! Ama yakalayabileceğiniz balık gitmiş olur.

Balıklarım neden kaçıyor?

Özellikle yakalamanıza çok az kalmışken balığı kaybetmeniz biraz can sıkıcı olabilir. Ancak oyunda balık tutmak, belirli yemleri kullandığınızda veya nadir bulunan bir balık türünü tutmanız gerektiğinde zorlaşır. Balık ne kadar enderse yakalamanız da o kadar zor olur, ender balıklar daha hareketlidir. Balığı yeşil çemberin içine kıstırdığınızda balık sudan zıplayana kadar parmağınızı ekrandan kaldırmadığınızdan emin olun.