Categories

Hay Day – Temalar | Hay Day – Türkçe

Özel derbi haftalarında daha iyi ödüller ve ekstra puan kazanma şansı veren özel temalı görevler vardır. Bu görevlerden bazıları 400 puana kadar verebilir!

Oyunda sıklıkla görülen derbi temalarından bazıları şunlardır:

Gizemli Derbi

Tüm gizemli görevlerin üstünde bir ünlem işareti vardır ve 400 puan verirler. Görevin ne olduğu, görevi aldığınızda belli olur ve farklı zorluk seviyelerinde herhangi bir derbi görevi olabilir.

Bingo Derbisi

Bingo derbisi görev tahtasının yanına Bingo Tahtası (4’e 4 kare) eklenir ve her kare, içerdiği görevin türünü ve kaç kez tamamlanması gerektiğini gösterir. Bir kare tamamlandığında, rengi maviye döner. Bingo dizilimleri yatay, dikey veya çapraz tamamlanabilir. Üçten fazla bingo dizilimi tamamlansa da mahallenizin en fazla 3 sütun bingo ödülü açabileceğini unutmayın.

Çiçek Derbisi

Çiçekli görevlerin kenarları yeşildir ve üzerlerinde pembe bir çiçek vardır. Kaç kez tamamlandıklarına bağlı olarak verdikleri puan 400’e kadar çıkabilir. Çiçekli görevlerin her birinin 3 gün süresi vardır ve bu süre ilk üye görevi aldığı an başlar. Göreve atanmış bir üye olmadığında sayacın durmayacağını unutmayın.

Büyük Derbi

Büyük derbi görevleri normal derbi görevlerinden biraz daha kolaydır ancak tüm oyuncuların kişisel görev kotası normalin iki katıdır.

Sakin Derbi

Sakin Derbi, oyuncularımızın sakince ve stres yapmadan oynayabileceği bir derbi türüdür! Başka mahallelerle rekabet yok, sıralama yok, lig düşme veya çıkma yok. Tüm oyuncular günlük 5 görev tamamlayabilir, tüm görevler kolaydır ve aynı puanlara sahiptir. Bir görevi tamamladığınızda görev panoya geri döner. Görevler her 24 saatte bir TSİ 3.00’te sıfırlanır. Ayrıca üç ekstra ödül eşiğine ulaşma fırsatınız vardır. Tahtadaki görevlerin çöpe atılamayacağını unutmayın.

Tavşan Derbisi

Tavşan Derbisinde, hipodromda toplam 3 tavşan belirir. Bir tavşanı yakaladığınızda mahalleniz fazladan bir ödül eşiğine ulaşır. Bu görevleri sadece tavşan çıktığında yapabilirsiniz, tavşan düzenli olarak gelir ve kısa bir süre kalır. Tavşanın ne kadar kalacağını ve yeni tavşanın ne zaman geleceğini gösteren bir zaman sayacı vardır. Yalnızca tavşan görevleri tavşanları yakalamanıza yardımcı olur, bu yüzden zaman sayacına dikkat edin!

Bir sonraki derbi teması hakkında daha fazla bilgi için derbinin duraklatma ekranında bilgi düğmesine (i) dokunun.

Bingo Derbisi