Categories

Hay Day – Mahalle Rolleri ve Sohbet Odası | Hay Day – Türkçe

Bir Mahallede 4 rol vardır:

Lider: Lider, tüm mahalleden sorumludur. Üyeleri davet etme/atma, üyelerin rollerini ve mahalle Ayarlarını düzenleme, istenmeyen derbi görevlerini çöpe atma ve üyeleri derbiden çıkarma yetkileri vardır. Bir liderin görevini bırakıp yardımcı bir lideri “Lider” rolüne terfi ettirmesi de mümkündür.

Yardımcı Lider: Lider (veya diğer yardımcı liderler) tarafından atanır ve her şeyden ikincil olarak sorumludur. Liderle benzer ayrıcalıklara sahiptir ancak liderin rütbesini indiremez ve lideri mahalleden atamaz (yardımcı lider yalnızca kıdemlilerin ve üyelerin rütbesini indirip onları mahalleden atabilir).

Kıdemli: Davet gönderebilir, istekleri kabul edebilir ve derbi görevlerini çöpe atabilir. Kıdemliler mahalleyi bir arada tutan üyelerdir!

Üye: Üyelerin grubun bir parçası olmak, grupla çalışmak ve sohbetteki tartışmalarda yer almaktan başka özel bir rolü yoktur. Üyeler, daha fazla sorumluluk istedikleri takdirde terfi ettirilebilir. Yardımcı liderlerden birine veya liderinize sormanız yeterlidir.

Lider, mahalleden ayrıldığında ne olur?

Lider, mahalleyi yeni bir lider atamadan terk ederse en yüksek seviyeli role sahip olan ve en uzun süredir mahallede bulunan kişi otomatik olarak lider olur. Örneğin mahalleye ilk katılan yardımcı lider yeni lider olabilir. Mahallede yardımcı lider yoksa, en uzun süredir mahallede bulunan büyük yeni lider olur.


Sohbet Odası

Bir mahalleye dahil olduğunuzda ekranın sol tarafındaki küçük sarı oka dokunarak sohbet penceresini açabilirsiniz. Burada üç sekme vardır:

Sohbet sekmesi: Sağ alt köşedeki sohbet düğmesine dokunarak sohbete katılabilirsiniz!Mahalle bildirimi: Lider ve yardımcı liderler, tüm üyelere en fazla 5 bildirim gönderebilir. Daha fazlasını göndermek istiyorsanız eski mesajları silmeniz gerekir.Mahalle derbisi görev günlüğü: Lider ve yardımcı liderler, mahalle ayarları aracılığıyla bu bilgileri görünür yapmayı seçebilir.