Categories

Hay Day – Vahşi Hayvan Barınağı | Hay Day – Türkçe

Vahşi hayvan barınağı, kasaba alanınızdaki küçük nehrin yanında bulunur ve 3. şöhret seviyesinde açılır. Buraya erişmek için barınağın yanındaki genişletme alanlarını açmanız gerekir.

Barınak hayvanlarını nasıl alırım?

Nehrin yanında, üzerinde mavi barınak kitabı olan bir masa vardır. Bu masayı tamir edip kitabı açtığınızda ilk barınak hayvanınız ücretsiz gelir! Diğer hayvanları açmak için bulmaca parçalarını toplamanız gerekir. Her hayvan için 36 bulmaca parçası gerekir. Bulmacaların tamamlanma durumunu barınak kitabında görebilirsiniz. Bulmaca parçası bulabileceğiniz yerler:

Vadi dükkanıDerbi nal ödülleriGizemli kutularÇarkıfelekBulmaca ödülleri olan tekneler

Aşağıdaki hayvanların her birinden 2 yetişkin ve 2 yavru olmak üzere, barınakta toplam 26 hayvan vardır:

Zürafa

Hipopotam

Fil

Zebra

Goril

Ren geyiği

Kutup tilkisi (yavrular yoktur)

Aynı tür hayvanın ikincisi için tüm bulmaca parçalarını topladıktan sonra, hayvanın barınağa gelmesi için tüm yapmanız gereken barınağı ücretsiz olarak yükseltmektir. Yavru hayvanları da aynı yetişkin hayvanları aldığınız gibi alırsınız, ancak yavru hayvanları açmadan önce aynı türdeki iki yetişkin hayvana da sahip olmanız gerekir.

Barınak hayvanlarının beslenmesi

Hayvan barınağındaki hayvanları buğday balyasıyla besleyebilirsiniz. 75 birim buğdaydan yapılan buğday balyaları, çiftliğinizdeki yem değirmeninde üretilir. Üreteceğiniz zaman yem değirmenindeki ürünler listesinde ikinci sayfaya gitmeyi unutmayın!

Kasaba ziyaretçileri ve barınak

Barınağı açtıktan sonra bazı ziyaretçileriniz, ziyaret etmek istedikleri tüm binalarda hizmet aldıktan sonra barınak hayvanlarına bakmak isteyebilir. Barınağa doğru yürürler, hayvanlara bakarlar ve masanın yanına sizin için ek bir ödül bırakırlar.

Bazı hevesli ziyaretçiler henüz sahip olmadığınız hayvanları görmek isteyebilir. Ama endişelenmeyin, treni kaçırmaz ve her zamanki gibi geri dönerler.