Categories

Hay Day – Üretim Binaları | Hay Day – Türkçe

Üretim Binaları, oyunda kullanılan çeşitli ürünlerin üretildiği makinelerdir. Her bina farklı bir çiftlik seviyesinde açılır. Üretim binalarını çiftlikte ve balık tutma bölgesinde bulabilirsiniz.

Çiftlikteki tüm üretim binalarını altın kullanarak dükkandan satın alabilirsiniz. Çiftlik seviyesi yükseldikçe üretim binalarının fiyatları ve inşa edilme süreleri yükselir. İnşaatın süresini hızlandırmak isterseniz elmas kullanabilirsiniz.

Binaları Yükseltme

Her üretim binasında başlangıçta bir ila üç arası bölme olur. Elmas kullanarak tüm binalar için maksimum 9 bölmeye kadar açabilirsiniz. Açtığınız her yeni bölmede daha fazla elmas ödersiniz.

Bina Ustalığı

Ustalık, bir üretim binasında üretim yaptıkça açılan güçlendirmelerdir. Bir makineyi her kullandığınızda o makine ile tecrübe kazanırsınız. Kazandığınız tecrübe saatlerle hesaplanır. Belirli bir hedefe ulaşıldığında bir ustalık yıldızı kazanılır. Bu yıldızlardan maksimum üç tane kazanılabilir.

Her bir ustalık şu güçlendirmelerden birini verir: üretim hızlandırma, altın veya tecrübe puanı. Tüm ustalıklar açıldıktan sonra makinenin rengi altına dönebilir. Makinedeki ilerleme durumunuza bakmak için üretim bölmelerinin üzerindeki (i) düğmesine dokunabilirsiniz.